Solitér – originálny kúsok do vášho interiéru

komoda s patinou na mieru, nábytok na mieru

Väčšinou máte presnú predstavu v akom štýle si zariadenie vo svojom byte, či dome želáte. Ťažšia úloha býva spojiť jednotlivé kúsky nábytku do vyváženého a zaujímavého celku. Uchyľujete sa k neutrálnym farbám nábytku, neutrálnym farbám stien a keď sa napokon usadíte v izbe, zistíte, že je akási fádna.

Ako vdýchnuť interiéru život? Ako vytvoriť priestor, kde vaša duša každý krát radostne zaplesá a tvorivé nápady zaplavia vašu myseľ?

solitér, nábytok solitér, zariaďovanie interiéru, nábytok na mieru, výroba nábytku na mieru

Čo dodá interiéru život? Farby, vzory, tvary, štýl nábytku? V tomto farebnom kútiku žijú ľudia, čo milujú moderný štýl a nadsázku. A som si istá, že radi miešajú nielen kokteily a to nielen farebné nábytkové 🙂 Čo myslíte? Zdroj obrázka: pinterest.com

Nepotrebujete veľa! Stačí jeden zaujímavý kúsok – solitér. Výrazný nábytok alebo doplnok. Nábytok, ktorý sa od zvyšku zariadenia v miestnosti odlišuje. Pritiahne váš pohľad, dodá povestnú iskru. Je nadčasový, zapadne do modernej aj vidieckej domácnosti.

Zaujímavé kreslá a stoličky ako solitéry

Ako solitér najčastejšie bývajú zvolené farebné kreslá alebo stoličky.

žltá škandinávska stolička, solitér v pracovnom kútiku, zariaďovanie obývačky, výroba nábytku na mieru

Moderná žltá stolička v škandinávskom štýle rozžiarila pracovný kútik.  Možno saj vás napadne: Sedí v ňom zberateľ historických kúskov s dušou rebela? Píše po večeroch knihy, zahľadený do morskej peny na obraze? Zdroj obrázka: pinterest.com

Z našej dielne: Komody na mieru ako solitéry

Úlohu solitéru môže plniť aj komoda alebo konferenčný stolík. Sú to kúsky, pri ktorých sa zručný stolár dokáže absolútne stotožniť s vašimi predstavami a vyhrať sa do najmenších detailov s tvarom a farebnosťou podľa vašich požiadaviek.

Podľa želania zákazníka sme navrhli a vyrobili komody s farebnými patinami. Štruktúry, farebnosť, úchytky – mysleli sme na každý detail:

komoda na mieru, nábytok na mieru, komoda s patinami, rustikálna komoda

Komody sú obľúbené, lebo sú praktické. V obývačke nahradia príborník, bar – v zásuvkách a za dvierkami skyjete najrôznejšie drobnosti.
Z našej dielne: Nábytok na mieru, výroba nábytku na mieru

komoda na mieru, nábytok na mieru, komoda s patinami, rustikálna komoda

Zbierka zvonov domáceho pána – dekorácie položené na komode doplnia jej charakter.
Z našej dielne: Solitéry do interiéru, komody na mieru

komoda na mieru, nábytok na mieru, komoda s patinami, rustikálna komoda

Budúci majiteľ má veľmi dobre rozmyslené, čo do ktorého priečinku a zásuvky ukryje.
Plne sme sa prispôsobili jeho predstavám.
Z našej dielne: Zariadenie do bytu na mieru

Páči sa vám? Kontaktujte nás »

 

Zrkadlový nábytok ako luxusný solitér

Zrkadlový nábytok má väčšinou jednoduchý dizajn. Napriek tomu pôsobí luxusným dojmom. Ak sa vám podarí zladiť ho s ostatným nábytkom v miestnosti, dostanete veľmi zaujímavý výsledok.

Odraz v zrkadlách znásobí doplnky v miestnosti, dĺžku ostatného nábytku. Optická hra vám umožní zväčšenie malého priestoru.  Pri vhodnom umiestnení v dosahu denného svetla alebo v dosahu svietidiel docielite presvetlenie miestnosti. Zrkadlový nábytok však potrebuje okolo seba dostatočný priestor aby vynikol. Zrkadlový nábytok je pre pedantov, prach a otlačky prstov mu nesvedčia.

zrkadlový nábytok, zrkadlová komoda, barokový štýl, eklektický štýl

Zrkadlová komoda kopíruje barokový tvar, ornamentálnosť je dosiahnutá mnohorakými odrazmi v zrkadle. Zdroj obrázka: pinterest.com

Z našej dielne: Art deco nočný stolík a komoda s vysokým leskom ako solitéry

Pre štýl Art Deco je odvaha v zariaďovaní interiéru príznačná. Farby a materiály sa často kombinujú na hranici provokácie. Lesklé povrchy z bieleho i čierneho mramoru, nábytok z lakovaného dreva, netradičné tvary sedačiek a stolíkov, inšpirácia množstvom iných umeleckých a etnických vplyvov. Luxus s dôrazom na funkcionalitu.

Na želanie zákazníka z Rakúska sme vytvárali komodu a nočné stolíky v štýle Art Deco. Sú vyrobené z veľkoplošných aglomerovaných materiálov olepeých čiernou lesklou HPLfóliou. Na hranách je kovová lišta z brúseného nerezu.

art deco komoda, komoda s vysokým leskom, atypická komoda, solitér, komoda na mieru, nábytok na mieru

Znaky Art Deco: Elegancia, dynamický dizajn, vysoký lesk
Z našej dielne: Lesklý nábytok na mieru

art deco komoda, komoda s vysokým leskom, atypická komoda, solitér, komoda na mieru, nábytok na mieru, nočný stolík art deco

Znaky Art Deco: Výrazné geometrické vzory, netradičná kombinácia materiálov, vysoký lesk
Z našej dielne: Nábytok na mieru, komody na mieru

art deco komoda, komoda s vysokým leskom, atypická komoda, solitér, komoda na mieru, nábytok na mieru, nočný stolík art deco

Dynamický dizajn s mnohorakými odrazmi a zároveň praktickosť, funkcionalita.
Z našej dielne: Nábytok na mieru, komody na mieru

Už viete ako oživiť vaše bývanie solitérom? Vybrali ste si niektorý z našich kúskov? Stačí vaša predstava a my vám všetko pomôžeme nakresliť a realizovať!

Solitéry do interiéru na mieru »
Potrebujú vaši známi nábytok na mieru? Odporučte im náš článok...

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

About the Author: Interiernamieru.sk

Nábytok na mieru. Pre Váš dom, byt, reštauráciu alebo firmu. Radi pomôžeme zrealizovať vaše predstavy.